اکران حاشیه های اکسیدان نه خود اکسیدان!

در تیر ۲۶, ۱۳۹۶
ارسال شده در : اخبار سینمای ایران

اکران حاشیه های اکسیدان!

نزدیک به یک ماه از اکران «اکسیدان» می‌گذرد تاریخ‌ انتشار این فیلم پرحاشیه ۳۱ خرداد۱۳۹۶ بوده و این فیلم در جدول فروش سینما در رتبه دوم قرار دارد؛ شاید به این دلیل که حاشیه‌ های اکسیدان یک قدم جلوتر از خودش حرکت می‌کند و حالا به کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم هم رسیده است. حاشیه‌ها آنقدر گسترده شده اند که حالا رئیس سازمان سینمایی برای پاسخ گویی فراخوانده شده.حضور نماینده‌ای از مجلس در شورای صنفی نمایش نیز مجددا قوت یافته است.

اکسیدان:

اکسیدان فیلمی است به کارگردانی و نویسندگی حامد محمدی و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی که محصول سال ۱۳۹۵ است به مدن زمان ۹۵ دقیقه به زبان فارسی در ۳۱ خرداد ۹۶ موفق به اکران شد.

 

خلاصه داستان اکسیدان:

اکسیدان داستان زندگی پسر محجوب به نام اصلان (جواد عزتی) است که به عنوان جوانی از طبقه ی متوسط جامعه، در تعمیرگاه ماشین (تعمیرگاه گارانتی شرکت کرمان موتور، یا همان سرمایه گذار و اسپانسر اصلی فیلم) مشغول به فعالیت است؛این پسر جوان نامزدی به نام نگار ( لیندا کیانی) دارد. نگار یا همان نامزد اصلان، بدون اجازه او و به صورت غیرقانونی به خارج سفر می‌کند.و در این فیلم اصلان به دنبال راهی است تا بتواند به صورت قانونی ویزایش را جهت بازگرداندن نامزدش بگیرد.

حاشیه های اکسیدان به چه دلیلی است؟

این فیلم بخاطر شوخی با کلیسا و کشیش ها و پرداختن سطحی به موضوع ترنس ها و همجنس بازان دچار حواشی شد و ۱۷ نفر از نمایندگان مجلس با ارسال نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتراض خود را به اکران این فیلم سینمائی اعلام کردند. و  گله کردند و خواستند این فیلم و «مادر قلب اتمی» سریع توقیف شوند. دلیلشان را هم توهین این فیلم‌ها بهدین های مقدس الهی و ایجاد تفرقه و شوخی گرفتم برخی مسائل مهم در جامعه عنوان کرده‌اند.

 

 

احد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفتند:اعضای شورای صنفی نمایش معصوم نیستند پس احتمال خطا دارند، ممکن نیست هر فیلمی که اکران می‌شود بدون اشکال باشد

علی مطهری نائب رئیس وقت ایران نیز در صفحه ی اجتماعی خود این چنین نوشت:

«اکسیدان گرچه از نظر ایجاد نشاط در جامعه ما -که سخت نیازمند آن است – توفیق داشته و سعی کرده مانند فیلم مارمولک جاذبه روحانیت را –که البته این بار شامل روحانیت مسیحیت نیز می شود- ترسیم کند اما برخی گفت و گوها و صحنه ها که خالی از سخافت نیست و می تواند در فرهنگ عمومی مردم تأثیر منفی داشته باشد از ارزش این فیلم کاسته است.»

حاشیه های اکسیدان زیر ذره‌بین مجلس چه سرانجامی دارد؟

باید منتظر ماند و دید ایستادگی حیدریان و صالحی‌امیری بر مواضع خود تا چه اندازه می باشد یا آن‌ها نیز به سرنوشت حجت‌اله ایوبی و علی جنتی دچار می‌شوند و به قبول مداخله‌های مجلس محکوم می‌شوند یا خیر …….

کلمات مربوط به حاشیه های اکسیدان:

دانلود فیلم سینمایی اکسیدان

داستان فیلم اکسیدان

بازیگران فیلم اکسیدان

اکران فیلم اکسیدان

اکسیدان فیلم

تیزر فیلم اکسیدان

نقد و بررسی حاشیه های اکسیدان

دانلود رایگان فیلم اکسیدان

حاشیه های اکسیدانارسال دیدگاه
*
**

*

XHTML: شما میتوانید از کدهای مقابل استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* لازم , ** نمایش داده نخواهد شد