«حبيب الله كاسه ساز» تهیه کننده سینمای ایران درگذشت

در تیر ۲۹, ۱۳۹۶

 «حبیب الله کاسه ساز» تهیه کننده سینمای ایران درگذشت

متاسفانه حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده قهار سینمای ایران صبح روز  ۲۸ تیرماه ساعت هفت و نیم صبح در سن ۵۵ سالگی در بیمارستان بقیه الله درگذشت.

روز گذشته فرزند این هنرمند درباره وضعیت جسمانی پدرش کاسه ساز بیان کرده بود که سرطان در نقاط مختلف بدن پدرش پخش و پیش روی کرده و این روند باعث سکته مغزی و قلبی وی شده بود.

حبیب‌ الله کاسه‌ ساز که به دلیل ابتلا به بیماری سرطان معده و سپس انتشار سرطان در سرتاسر بدن وی که در بیمارستان بستری بود در نهایت به علت سکته قلبی و مغزی صبح دیروز چشم از جهان فروبست.

مراسم تشییع حبیب‌ الله کاسه ساز جمعه ۳۰ تیر ماه از مقابل ساختمان شماره ۲ خانه سینما واقع در خیابان وصال برگزار می‌شود.

سایت فیلم نامه نویسان ایران درگذشت حبیب‌الله کاسه‌ ساز مرد بی نظیر سینمای ایران را به خانواده او و جامعه سینمایی کشور و دوست داران و هواداران وی تسلیت می‌گوید.

 

بخشی از هنرنمایی ها و بیوگرافی هنری زنده یاد حبیب الله کاسه ساز :

مرحوم حبیب‌الله کاسه‌ساز متولد ۱۳۴۱ در تهران است، وی فارغ‌التحصیل رشته‎ فیلمنامه‌نویسی از دانشکده‎‎ سینما و تئاتر دانشگاه هنر است. کاسه‌ساز بازی در فیلم‌هایی چون «پرواز در نهایت»(۱۳۶۹)، «هور در آتش»(۱۳۷۰)، «آخرین مرحله»(۱۳۷۴) و کارگردانی فیلم«کارناوال مرگ»(۱۳۸۷) را در کارنامه‌‎ هنری‌اش دارد. این هنرمند، تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی نظیر: «پرنده‎باز کوچک»(۱۳۸۰)، «او»(۱۳۸۲)، «پروانه‌ای در مه»(۱۳۸۴)، «اخراجی‌ها ۱ و ۲»(۸۷ – ۱۳۸۵)، «نظام از راست»(۱۳۸۷)، «مأموریت تهران»(۱۳۸۹) و … همچنین، مجموعه‌‎های«درچشم باد»(۸۷ – ۱۳۸۲) و «فوق سری»(۱۳۹۳) و … را به عهده داشته است.

ایشان همچنین به عنوان مجری طرح، مدیر تولید، مدیر تدارکات و سرمایه‌گذار نیز سابقه‎ فعالیت دارد. از جمله سوابق اجرایی کاسه‌ساز، می‌توان به مدیریت تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت ارشاد، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هیأت‌مدیره‎ انجمن سینمای جوان ایران، عضویت در شورای عالی جوانان و عضویت در هیأت‌ مدیره‎ شهرک سینمایی دفاع مقدس، ایفای نقش در ساماندهی صنوف سینمایی، دبیری جشنواره فیلم پلیس و … اشاره کرد.

 

کلمات مرتبط با فوت حبيب الله كاسه ساز :

بیماری حبيب الله كاسه ساز

بیوگرافی حبيب الله كاسه ساز

حبیب الله کاسه ساز درگذشت/ وداع با تهیه کننده سینمای دفاع

 «حبیب الله کاسه ساز» تهیه کننده سینمای ایران درگذشت

حبیب‌الله کاسه‌ساز درگذشت

حبیب الله کاسه ساز، تهیه کننده سینما، درگذشتارسال دیدگاه
*
**

*

XHTML: شما میتوانید از کدهای مقابل استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* لازم , ** نمایش داده نخواهد شد